Palisander Madagaskar drewno na rękojeść noża 30x43x134 R00711
Kod produktu: R00711
Cechy produktu
Cechy produktu
Opis
Palisander ma drewno o ciemno zabarwionej twardzieli. Biel jest w kolorze biało-żółtym. Twardziel o różnym odcieniu od brązowego do ciemnofioletowego. Drewno ciężkie i twarde, odporne na działanie czynników abiotycznych i biotycznych, m.in. termitów.
Wysokość wzrostu drzew różanych na Madagaskarze wynosi od 12 do 14 metrów, średnica wynosi od 60 do 80 cm.
Nazwa botaniczna: Dalbergia baroni
Rodzina: Leguminosae / Fabaceae-Faboideae
Inne nazwy: Voamboana, Palisandre De Tamatave, Madagaskar Rosewood, palisander madagaskarski
Pochodzenie: Wschodni Madagaskar, Wybrzeże Madagaskaru
Dalbergia baroni z Madagaskaru; ochrona CITES WA/UE: II/B + przypis 15 z dnia 02.01.2017 z przednabycia (produkt gotowy) - przyjazd 12/2016
CITES
Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwana także konwencją waszyngtońską lub w skrócie CITES, została sporządzona w Waszyngtonie 3 marca 1973 r.
Celem konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę, monitoring i ograniczanie międzynarodowego handlu nimi, ich rozpoznawalnymi częściami i produktami pochodnymi, a także zapewnienie międzynarodowej współpracy na rzecz ograniczania nielegalnego handlu okazami gatunków zagrożonych wyginięciem i podnoszenie świadomości na temat presji człowieka na dziko żyjące gatunki roślin i zwierząt.
Rzeczpospolita Polska ratyfikowała przystąpienie do konwencji 12 grudnia 1989 r. Weszła w życie w Polsce 12 marca 1990 r.
Funkcję Organu Zarządzającego Konwencji w Polsce pełni Minister Środowiska, a funkcję Organu Naukowego Konwencji w Polsce - Państwowa Rada Ochrony Przyrody.
ŻRÓDŁO: GOV.PL
Gwarancja otrzymania tego samego produktu, co na zdjęciu.
Kawałek jest suchy i może być natychmiast przetworzony.
Drewno może zawierać niedoskonałości, takie jak otwarte sęki, wtrącenia kory lub pęknięcia. Te wady pochodzą ze sposobu, w jaki drzewo urosło, są całkowicie naturalne i mogą być wypełnione np. pastą do drewna, żywicą epoksydową lub mieszaniną drewnianej mączki i kleju.